Product Code: XU-NATTB-3030-TR18-GG
Buy 1-49
Buy 50+
per 1 ea
SHIPS IN 3-7 BUSINESS DAYS
Earn 114 reward points for this item! Learn More
Free gift with purchase! More Info
Description
- Hospitality Table
- Natural Laminate Top
- Top Size: 30"W x 30"D
- 1.125" Thick Top with melamine core
- Black T-Mold Protective Edging
- Heat, Scratch and Moisture Resistant
- Clean top with mild detergent/water and cloth dry
- 18" Round Table Base with 3" Dia. Table Height Column
- Base Size: 18"W x 30"H
- Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt
- Top Plate Pre-Welded to Column
- Cast Iron Construction
- Black Powder Coated Finish
- Designed for Commercial Use
Specifications
- Brand:
- Flash Furniture
- Model #:
- XU-NATTB-3030-TR18-GG
- Ship weight:
- 50 lbs
- Sold As:
- 1 ea
- Length:
- 30"
- Width:
- 30"
- Height:
- 31.125"