Recommended
Product Code: XU-BLKTB-2424-TR18-GG
SHIPS IN 3-7 BUSINESS DAYS
Earn 94 reward points for this item! Learn More
Free gift with purchase! More Info
Description
  • Hospitality Table
  • Black Laminate Top
  • Top Size: 24"W x 24"D
  • 1.125" Thick Top with melamine core
  • Black T-Mold Protective Edging
  • Heat, Scratch and Moisture Resistant
  • Clean top with mild detergent/water and cloth dry
  • 18" Round Table Base with 3" Dia. Table Height Column
  • Base Size: 18"W x 30"H
  • Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt
  • Top Plate Pre-Welded to Column
  • Cast Iron Construction
  • Black Powder Coated Finish
  • Designed for Commercial Use
Specifications
  • Brand:
  • Flash Furniture
  • Model #:
  • XU-BLKTB-2424-TR18-GG
  • Ship weight:
  • 41 lbs 8 oz
  • Sold As:
  • 1 ea
  • Length:
  • 24"
  • Width:
  • 24"
  • Height:
  • 31.125"