Flash Furniture XA-72-RS-GG 72'' x 12'' x 12'' Birchwood Bar Top Riser with Silver Legs
Product Code: XA-72-RS-GG
SHIPS IN 3-7 BUSINESS DAYS
Earn 83 reward points for this item! Learn More
Free gift with purchase! More Info
Description
  • Folding Table Riser
  • .875" Thick Core
  • Hard Surface with Metal Edge Band
  • Quadruple Coated Polyurethane Varnish Top, Double Coated Polyurethane Varnish Bottom
  • Easy to Attach, Knob Adjusting Bracket Secures to Support Table
  • Riser Attaches to .43" to .75" Thick Tops
  • Powder Coated Legs
  • 15 Gauge, 1" Diameter Steel Legs
Specifications
  • Brand:
  • Flash Furniture
  • Model #:
  • XA-72-RS-GG
  • Ship weight:
  • 24 lbs
  • Sold As:
  • 1 ea
  • Length:
  • 72"
  • Width:
  • 11.75"
  • Height:
  • 12"