Flash Furniture CH-31330-29-RED-GG 23.75" Square Red Metal Indoor/Outdoor Table
Recommended
Product Code: CH-31330-29-RED-GG
This item is backordered. Order now to reserve.
Earn 95 reward points for this item! Learn More
Free gift with purchase! More Info
Description
With its simple lines and slim silhouette, this indoor-outdoor metal cafe dining table is sized right for small spaces. Compact in design, the tabletop is 23. 75 inches square and has a 2 inch lip with rounded corners. At the base, the legs extend to 27. 75 inches in width.
  • Metal Cafe Table
  • Top Size: 23.75" Square
  • Base Size: 27.75"W
  • 2" Thick Edge Top
  • Red Powder Coat Finish
  • Galvanized Steel Construction
  • Cross Brace provides extra stability
  • Protective Rubber Floor Glides
  • Designed for Indoor and Outdoor Use
  • Designed for Commercial and Residential Use
Specifications
  • Brand:
  • Flash Furniture
  • Model #:
  • CH-31330-29-RED-GG
  • Ship weight:
  • 36 lbs
  • Sold As:
  • 1 ea
  • Length:
  • 27.75"
  • Width:
  • 27.75"
  • Height:
  • 29"